Jelenia Góra- spacer po centrum

Spacer tzw. Małym Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim jest jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry, historia miasta i jego najpiękniejsze zabytki. Spacer trwa od 2 do 4 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Atrakcje małego traktu: 

kościół Podwyższenia Krzyża Świętego– jeden z sześciu kościołów Łaski na historycznym Śląsku.
Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła, z dwoma krzyżami pokutnymi wmurowanymi w ściany cerkwi.
Kaplica Św. Anny i brama Wojanowska– Kaplica umieszczona została w średniowiecznej bastei,
Kościół św. Erazma i św. Pankracego– gotycko-barokowa bazylika mniejsza.
Zabytkowy Rynek z Ratuszem i podcieniami- Budynek ratusza to typowe budownictwo klasycystyczne z lat 1747-1749, ratusz otoczony jest z czterech stron pięknymi barokowymi i rokokowymi kamieniczkami podcieniowymi z XVII i XVIII wieku. Jest to jedyna na Dolnym Śląsku w pełni zachowana tego typu zabudowa.
Wieża bramy zamkowej– Wieża jest jedynym zachowanym elementem istniejącej w tym miejscu do XIX wieku bramy miejskiej broniącej wjazdu do miasta od strony zamku. Wieża czynna, można wejść na górę.

dodatkowo (dłuższy wariant) :

Wzgórze Krzywoustego z wieżą 22-metrowej wysokości, z tarasu której można podziwiać panoramę Jeleniej Góry oraz otaczających ją gór. Wzniesiono ją w 1911 r. na cześć cesarza Wilhelma I.

Muzeum Karkonoskie- bardzo polecamy wzbogacić swój spacer o wizytę w Muzeum Karkonoskim.  Znajduje się tam m.in. kolekcja szkła artystycznego i użytkowego (od czasów starożytnych po współczesne) w liczbie ponad 7 tys. eksponatów, co stanowi największy taki zbiór w Polsce, Muzeum posiada też jedną z największych w Polsce kolekcji obrazów Wlastimila Hofmana oraz malarzy niemieckich, tworzących w regionie w XIX i 1. poł. XX w. Wystawa „Z historii Jeleniej Góry i regionu” jest wspaniałym początkiem, bądź ukoronowaniem wizyty w Jeleniej Górze i pozwala zrozumieć lepiej dzieje tego miasta.

 

Cena Wycieczki

spacer 2 godziny: 250 zł

spacer 4 godziny: 350 zł

grupa do 50 osób

cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępów:

kościół Podwyższenia Krzyża Świętego-  cegiełka 4 zł
Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła- co łaska
Kaplica Św. Anny i brama Wojanowska– wolny
Kościół św. Erazma i św. Pankracego– co łaska
Muzeum Karkonoskie- Środa wstęp darmowy/ w poniedziałek zamknięte 10 zł bilet normalny/ 5 zł bilet ulgowy