Wycieczki-z-Jeleniej_Gory_Wanderlust_wycieczki

Wycieczka do Skalnego Miasta

Jednodniowa wycieczka do Skalnego Miasta to podróż w czasie i przestrzeni! Warto się wybrać tym bardziej, że wygodny dojazd dla całej grupy organizujemy w mieście Jelenia Góra. Skalne Miasto odległość naprawdę niewielka dzieli od Jeleniej Góry, bo zaledwie 69 km, a podróż przyspiesza i umila komfortowy, specjalnie wynajęty autokar dla wycieczki.

Turystyczny szlak okrężny po Skalnym Mieście ma długość 3,5 km i jest bezpieczny dla wszystkich uczestników wycieczki. Wygodne schodki, bezpieczne poręcze i dobrze oznakowane ścieżki – taki standard spacerowania oferuje odwiedzającym Adrspach Skalne Miasto. Wycieczka z Jeleniej Góry trwa zaledwie chwilę, ale podczas niej możemy zobaczyć setki lat artystycznej pracy, jaką wykonała natura rzeźbiąc wiatrem i deszczem niezwykłe formy skalne oraz ozdabiając swoje dzieło roślinnością.

Program Wycieczki

 • Poranna zbiórka i przejazd do Skalnego Miasta Adrspach w Czechach
 • Zwiedzanie: spokojny spacer po kamiennym korytarzach i przez skalne przesmyki zostanie na chwilę przerwany przez przyjemny rejs po skalnym jeziorku (wiosna-lato). Po powrocie na szlak zobaczymy oryginalne formacje skalne, których charakter i dusze zdradzają nazwy nadane jeszcze podczas pierwszych wypraw do tego miejsca: Kochankowie, Głowa Cukru, Wieża Elżbiety itd.
 • Czas wolny
 • Powrót ze Skalnego Miasta do Polski

Istnieje możliwość modyfikacji programu na życzenie Klienta. Zapraszamy do Kontaktu z Biurem.

Cena Wycieczki

orientacyjne ceny:

Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie przy liczebności grupy innej niż podane w tabeli oraz w przypadku zmiany programu na życzenie. Stała współpraca z nami gwarantuje atrakcyjne obniżki cen. Szczegółowa kalkulacja powstaje po ustaleniu warunków z Klientem.

W cenę wliczono:

 • Opiekę i oprowadzanie po Skalnym Mieście przez licencjonowanego przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Transport autokarem / parkingi (w zależności od wykupionego wariantu)

W cenę nie wliczono biletów wstępu do Skalnego Miasta:

 • od 1.04.2018 do 31.10.2018  to koszt 120 kc/dorosły; dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci – 70 kc/osoba;
 • Rejs po skalnym jeziorku – od kwietnia do października w godz. 09:00 – 17:00
  Bilet wstępu: 50 kc, dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie przy liczebności grupy innej niż podane w tabeli oraz w przypadku zmiany programu na życzenie. Stała współpraca z nami gwarantuje atrakcyjne obniżki cen. Szczegółowa kalkulacja powstaje po ustaleniu warunków z Klientem.

Zdjęcia Skalne Miasto

Skalne Miasto w literaturze

”Adrspach jest wyjątkowym ze względu na niezliczoną ilość stojących obok, na obszarze ponad trzech mil i przedziwnym sposobem skupionych lub oddalonych od siebie skał, jakich dotąd nie widziałem. Wyobraźmy sobie wielkie miasto z domami wysokimi na sto pięćdziesiąt do czterystu stóp, które zostało przez pożar lub trzęsienie ziemi tak zniszczone, że pozostały tylko ściany i przedstawmy sobie, że kroczymy jego alejami, uliczkami, wśród szpalerów drzew, a będziemy mieć prawdziwy obraz, tej prawdziwie cudownej gry przyrody”

– John Quincy Adams (późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych)