Wycieczki-z-Jeleniej_Gory_Wanderlust_wycieczki

Wycieczka w Karkonosze – Śnieżka

Najlepsza jednodniowa wyprawa w Karkonosze? Piesza wycieczka na Śnieżkę! Z Karpacza to ledwie kilka kroków po popularnych szlakach turystycznych.

Biuro Wanderlust stworzyło aż trzy różnorodne warianty spaceru, by każda grupa – w zależności od kondycji uczestników – znalazła program dla siebie.

Każdy z nich zaczyna się od spotkania w Karpaczu – słynnym mieście pod Śnieżką – i uwzględnia na liście atrakcji najciekawsze punkty widokowe oraz schroniska górskie w tej części Sudetów.

Program Wycieczki

Wariant I – Przez Schronisko „Samotnia” – wariant klasyczny 

Ta wycieczka to szansa na wizytę w kultowym schronisku górskim „Samotnia”. Jedno z najstarszych i najpiękniej położonych miejsc noclegowych leży na trasie spaceru między Polaną Bronka Czecha a Śnieżką. Tuż przy Samotni migocze w słońcu polodowcowy Mały Staw, który mijamy idąc w górę. Po zdobyciu najwyższego szczytu Karkonoszy (1603 m n.p.m.), schodzimy szlakiem czerwonym wiodącym przez Kocioł Łomniczki do Karpacza.

Wariant II – Przez Pielgrzymy i Słonecznik-wariant dla grup z lepszą kondycją 

Podczas tej wyprawy wdrapiemy się na szczyt Karkonoszy (1603 m n.p.m.) nieco inną trasą. Z Polany Bronka Czecha, przy której krzyżują się główne szlaki w rejonie Małego Stawu, skręcamy nie w lewo (na Samotnię), a w prawo – do Pielgrzymów. Ciekawe formacje skalne tworzą arcydzieło naturalnej architektury. Ścieżka wijąca się przy nich prowadzi w przyjemnym cieniu do słynnego Słonecznika, od którego już łatwo dojść do Domu Śląskiego i  wygodnej do przejścia trasy na Śnieżkę. Powrót przez Kocioł Łomniczki lub schroniska Strzecha Akademicka i Samotnia.

Wariant III – Wjazd Wyciągiem na Kopę – wariant najłatwiejszy 

Jelenia-Góra-wycieczka-na-śnieżkę

Najłatwiejszy, bo wymagający najmniej wysiłku, wariant wycieczki na Śnieżkę. W Karpaczu wsiadamy na popularny wyciąg krzesełkowy Na Kopę i wjeżdżamy na Równię pod Śnieżką. Po krótkiej wizycie w znajdującym się tam schronisku Dom Śląski wyruszamy na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Wracamy pieszo Kotłem Łomniczki (trasa krótsza) lub przez karkonoskie schroniska Strzecha Akademicka i Samotnia (trasa dłuższa).

Cena Wycieczki

Orientacyjne ceny:
Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie przy liczebności grupy innej niż podane w tabeli oraz w przypadku zmiany programu na życzenie. Stała współpraca z nami gwarantuje atrakcyjne obniżki cen. Szczegółowa kalkulacja powstaje po ustaleniu warunków z Klientem.

 

W cenę wliczono:

   • Opiekę i oprowadzanie przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego
   • Ubezpieczenie NNW
   • Transport autokarem / parkingi (w zależności od wykupionego wariantu)

W cenę nie wliczono biletów wstępu:

   • Karkonoski Park Narodowy: dorośli 7 zł / osoba, ulgowe 3,5 zł / osoba
   • Wyciąg krzesełkowy na Kopę:  

    grupy szkolne powyżej 15 osób (do 18 roku życia):        
    25 zł – wjazdowy
    30 zł – w obie strony
    20 zł- zjazdowy

    grupy dorosłych:  
    45 zł- wjazdowy
    50 zł- w obie strony
    20 zł-zjazdowy

Zdjęcia Wycieczki

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki edukacyjnej o tematyce:

geologicznej,

przyrodniczej,

botanicznej,

bezpieczeństwo w górach,

zapraszamy do kontaktu!