Kutna Hora

Kutná Hora była niegdyś jednym z najlepiej prosperujących miast w Średniowiecznej Europie. Niektórzy historycy twierdzą, że Kutną Horę zamieszkiwać mogło wtedy nawet ok. 8 mln osób. Wszystko za sprawą gorączki… srebra, która uczyniła z tego miasta skarbiec całego Królestwa Czeskiego i przyczyniła się do jego szybkiego rozwoju.  Dzięki bogatej historii i swojej wyjątkowości Kutna Hora została w 1995 toku wpisana na listę UNESCO.

Program Wycieczki

Kaplica czaszek w dzielnicy Sedlec, wykonana została z kości prawie 40 tysięcy ofiar epidemii dżumy z połowy XIV w., wojen husyckich w XV w. oraz wojny trzydziestoletniej w XVII w.

-późno gotycka świątynia św. Barbary, poświęcona patronce wszystkich górników. Ten architektoniczny i sakralny klejnot budowali mistrzowie przez ponad 500 lat, a symbolizuje władzę oraz znaczenie tego górniczego miasta. Wraz ze starym miastem oraz Kościołem klasztornym Panny Maryi wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Kopalnia Srebra, przedstawia proces wydobycia i obróbki srebra, włącznie z wejściem do średniowiecznych kopalnianych podziemi. Każdy zwiedzający na czas przejścia otrzymuje kask oraz lampę górniczą.

Cena Wycieczki

90 zł przy 42 płacących osobach

W cenę wliczono:

  • Opiekę i oprowadzanie po przez licencjonowanego przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Transport autokarem / parkingi

W cenę nie wliczono biletów wstępu*:

  • Kopalnia Srebra: 120,– CZK normalny/ 80,-CZK ulgowy
  • Kaplica Czaszek: 90,- CZK normalny/  60,- CZK ulgowy
  • Kościół św. Barbary 50,-CZK normalny/ 30,- CZK ulgowy

* ceny wstępów mogą ulec zmianie

Zdjęcia: Kutna Hora