Regulamin wycieczki zimowej

I PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WYCIECZKI

 

Regulamin:

-wycieczka prowadzona jest przez licencjonowanego Przewodnika, któremu należy zgłaszać :

 •  problemy ze stanem zdrowia (przebyte kontuzje, przewlekłe choroby, lub inne czynniki które mogą wpłynąć na udział w wycieczce)
 • chęć oddalenia się od grupy lub ” my sobie już trochę wolniej pójdziemy ” proszę podać konkretną liczbę osób która chce np. już sobie pomalutku iść dalej bo np. ma słabszą kondycję. Przewodnik nie wyczyta w gwiazdach,że zamiast zgłoszonych 3 osób pójdzie 10 😉
 • wszelkiego rodzaju uwagi w tym reklamacje ( jeśli występują, należy zgłosić je jeszcze na wycieczce)

-osoby które oddalają się od grupy lub rezygnują z brania udziału w dalszej wędrówce robią to na własną odpowiedzialność

-Wykupując wycieczkę, uczestnik deklaruje że jego stan zdrowia pozwala mu uczestniczyć w wycieczce.

-biuro turystyczne i przewodnik nie odpowiadają za zgubione przez państwa rzeczy

-biuro turystyczne i przewodnik nie odpowiadają za wyrządzone przez Państwa szkody

-osoby agresywne względem innych uczestników będą usunięte z grupy,

– ubezpieczenie nie działa jeśli spożyty będzie alkohol,

– biuro turystyczne i przewodnik nie biorą odpowiedzialności za osoby pod wpływem alkoholu,

-opłata za wycieczki jednodniowe jest jednorazowa (nie rozbijamy jej na raty)

-z wycieczki można zrezygnować do 2 tygodni przed wycieczką, poniżej dwóch tygodni potrącana jest cała suma chyba, że rezygnujący wskażę osobę na swoje zastępstwo

– zgłaszając się na wycieczkę klient oświadcza, że zapoznał się z tym regulaminem oraz zapoznały się z nim i w pełni go akceptują osoby zgłaszane przez klienta.

-Nie uważa się za wadę usługi niedociągnięć zawinionych przez osoby prawne i fizyczne niepozostające w stosunku prawnym z Biurem Turystycznym Wanderlust albo wynikłych z okoliczności, za które B.T. Wanderlust nie odpowiada.

-W przypadku wystąpienia sił wyższych uniemożliwiających kontynuowanie wycieczki lub zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu uczestników wycieczki, organizator zastrzega sobie prawo do korekty trasy  i programu wycieczki, lub jej odwołania.

-Wykupując wycieczkę, uczestnik deklaruje że zgadza się na wykorzystywanie wizerunku czyli publikowanie w celach marketingowych biura wybranych zdjęć z odbytych wycieczek. Wybrane zdjęcia będą zdjęciami ogólnymi mającymi pomóc promować ofertę biura. Zdjęcia mogą być publikowane na stronie www biura, na facebooku lub Instagramie.

-Dane osobowe uczestników przekazane do dyspozycji Biura podlegają ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.  (http://wycieczki-wanderlust.pl/ochrona-danych-osobowych-w-biurze-wanderlust)

-Uczestnik wycieczki zobowiązany jest dostosować się do wymagań czasowych przekazywanych przez przewodnika/pilota w czasie trwania imprezy turystycznej. Przewodnik zobowiązany jest do oczekiwania maksimum 15 min. na uczestników nie przybyłych w wyznaczone miejsce zbiórki. Po wyznaczonym czasie przewodnik z resztą grupy realizuje dalszy program wycieczki.

-W zakresie nieuregulowanym w umowie i w warunkach ogólnych uczestnictwa, mają zastosowanie przepisy: ustawy o usługach turystycznych, kodeksu cywilnego oraz inne przepisy dotyczące ochrony konsumenta. Wszelkie sprawy sporne będą rozpatrywane przez sąd powszechny.

– na wycieczkach górskich obowiązuje strój górski,

 • buty za kostkę (polecamy osobom które nie chodzą po górach, ponieważ najlepiej trzymają kostkę która jeszcze nie jest wytrenowana do górskich aktywności)

 

 

 • Raki / raczki turystyczne

Raczki- w Karkonosze w zupełności wystarczą raczki t.j. poniżej

natomiast jeśli ktoś planuje używać tego typu zabezpieczeń np. w Tatrach lub Alpach polecamy zaopatrzyć się w Raki

 • odporna na wiatr i wodę kurtka
 • polar, cieplejsza bluza,
 • wygodne spodnie, nie krępujące ruchów
 • bielizna termoaktywna 
 • czapka i rękawiczki
 • polecamy chustę wielofunkcyjną, mała rzecz a bardzo pomaga( można zasłonić usta i nos podczas silnego wiatru, albo użyć jej jako czapki, zastosowań jest w sumie 8! )
 • polecamy zabrać również kijki trekingowe(ułatwiają chodzenie i odciążają stawy)
 • bardzo przydatne będą gogle narciarskie ( w przypadku śnieżycy czy silnego wiatru )

-do plecaka polecamy również zabrać 

 • termos/ picie
 • przekąski
 • stale przyjmowane leki ( WAŻNE!) pod wpływem wysiłku nasze leki szybciej przestają działać
 • apteczkę (oczywiście ma ją też przewodnik) ale zawsze dobrze mieć ze sobą kilka plastrów lub sprawdzoną od zawsze tabletkę przeciwbólową ( niestety przewodnik nie może oficjalnie podać żadnych leków)
 • portfel i dokumenty ( jeśli przekraczamy granicę obowiązkowo paszport lub dowód osobisty)
 • krem przeciwsłoneczny (opaleniznę w górach łapie się o wiele szybciej, przez wiatr czasem często nawet nie czujemy że mamy już poparzenia słoneczne)
 • czołówka – przy wyjściach nocnych (np. na wschód lub zachód słońca) z zapasowym kompletem baterii
 • mapa (dobry nawyk który pozostanie na wszystkie wędrówki)

a tak poza tym 😉

-Wycieczka ma formę wycieczki zorganizowanej, więc jesteśmy grupą. Obowiązuje zasada jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Nie narzekamy, że musimy na kogoś czekać, uczestnicy mają różną kondycję, w dniu wycieczki i tak już z tym nic nie zrobimy.  Ale możemy sprawić że mimo różnych niesprzyjających czynników wycieczka będzie miła i udana 🙂 CZYLI PO PROSTU obowiązuje WZAJEMNY SZACUNEK

 

 

Zapraszamy na wspólne wędrówki!