Weekend w Karkonoszach

(dla małych grup od 10-25 osób)

Zapraszamy Państwa na weekendową wędrówkę po Karkonoszach, niezwykłej krainie Ducha Gór,  oferta skierowana jest głównie dla grup zorganizowanych, liczących ok. 25 osób (mogą być również większe lub mniejsze grupy po indywidualnych ustaleniach). Weekend w Karkonoszach to świetna propozycja na wszelkiego rodzaju wyjazd integracyjny, zarówno dla firm jak i dla paczki znajomych. Wycieczka ułożona jest tak aby można było dojechać w piątek po pracy na miejsce zbiórki. 

Podczas wycieczki grupą opiekuje się licencjonowany Przewodnik Górski Sudecki ( w Karkonoskim Parku Narodowym obecność P. Górskiego dla grup zorganizowanych jest wymagana regulaminem, niestety część biur prowadzi tego typu wycieczki nielegalnie!- proszę zawsze sprawdzać czy opieka przewodnika górskiego jest w ofercie)

poniżej propozycje przykładowych programów: 

(możliwa modyfikacja po indywidualnych ustaleniach) 

STRZECHA AKADEMICKA 

I dzień: Spotykamy się w Karpaczu (w zależności od ustaleń 17-20) i udajemy się do schroniska Strzecha Akademicka gdzie mamy nocleg. Po przyjściu do schroniska wieczorna integracja.
II dzień: po śniadaniu wyruszamy na wędrówkę na trasie: Schronisko Samotnia w Kotle Małego Stawu – Polana Bronka Czecha -Skały Pielgrzymy- Skały Słonecznik- równia pod Śnieżką -Dom Śląski- Śnieżka (najwyższy szczyt Sudetów) -powrót do schroniska Strzecha Akademicka na drugi nocleg.  Wieczorem integracja.
III dzień:

wędrówka na równie pod Śnieżką skąd udajemy się do schroniska Lucni Bouda po czeskiej stronie (najwyżej położony browar w Czechach i Europie Środkowej) . Później idziemy szlakiem między torfowiskami w stronę Domu Śląskiego skąd schodzimy do Karpacza przez Kocioł Łomniczki jedno z najbardziej widokowych miejsc w Karkonoszach ( po drodze mijamy symboliczny cmentarzyk ofiar gór ) (wariant trudniejszy) 

lub

po śniadaniu schodzimy do Karpacza, zwiedzamy kościół WANG i mamy czas wolny w centrum ( możliwość zwiedzania Muzeum Sportu i Turystyki lub Karkonoskich Tajemnic)  (wariant łatwiejszy) 

 

Cena: 

 15 -25 osób- 230 zł /os

10-15  osób-270 zł /os

w cenie: 

 •  2x nocleg i 2 śniadania, pościel
 • opieka przewodnika górskiego sudeckiego
 • wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • ubezpieczenie

cena nie obejmuje: 

 • transportu (rozpoczynamy i kończymy wycieczkę w Karpaczu, każdy dociera na miejsce we własnym zakresie, lub jeśli mamy grupę zorganizowaną istnieje możliwość transportu za dopłatą)
 • pozostałego wyżywienia

 

HALA SZRENICKA

I dzień: spotykamy się w Szklarskiej Porębie (w zależności od ustaleń 17-20), udajemy się do schroniska Na Hali Szrenickiej, wieczorna integracja i nocleg.

II dzień: po śniadaniu wyruszamy na wędrówkę w stronę  Śnieżnych Kotłów, skąd wchodzimy na szlak prowadzący do Łabskiej Boudy (już po czeskiej stronie) oglądamy źródła Łaby, wodospad Łaby i położony kawałek dalej wodospad Panczawski (największy w Karkonoszach). Robimy przepiękne zdjęcia z  Ambrožovej vyhlídki (jeden z najwybitniejszych punktów widokowych Karkonoszy ).  Przez Harrachove kameny, idziemy do szlaku zielonego którym dochodzimy do schroniska Vosecka Bouda skąd wracamy na nocleg Na Hale Szrenicką. Wieczorem integracja (za dopłatą możliwe ognisko)

III dzień:

Po śniadaniu wędrujemy przez szczyt Szrenicy na Śnieżne Kotły, Kotły podziwiamy od góry, a potem wybieramy się na szlak zielony który pozwoli nam zobaczyć Śnieżne Kotły od dołu, przejdziemy obok jeziorek polodowcowych. Odwiedzimy schronisko Pod Łabskim Szczytem, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Szklarskiej Poręby (wariant trudniejszy)

lub

po śniadaniu wyruszamy przez Szrenicę do schroniska pod Łabskim Szczytem, skąd wyruszamy w drogę powrotną do Szklarskiej Poręby, czas wolny na zakupy lub zwiedzanie (wariant łatwiejszy)

lub

zejście z Hali Szrenickiej w dół i wizyta w wąwozie Kamieńczyka, gdzie znajduję się najwyższy Sudecki wodospad Kamieńczyk. (wejście do wąwozu w Kaskach-dopłata 7 zł bilet normalny, 3,5 zł bilet ulgowy) . Spacer po Szklarskiej Porębie i czas wolny.

Cena: 

 15 -25 osób- 230 zł /os

10-15  osób-270 zł /os

opcja z ogniskiem 2 dnia +5 zł osoba 

w cenie: 

 •  2x nocleg i 2 śniadania, pościel
 • opieka przewodnika górskiego sudeckiego
 • wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego
 • ubezpieczenie

cena nie obejmuje: 

 • transportu (rozpoczynamy i kończymy wycieczkę w Szklarskiej Porębie, każdy dociera na miejsce we własnym zakresie, lub jeśli mamy grupę zorganizowaną istnieje możliwość transportu za dopłatą)
 • pozostałego wyżywienia

 

na indywidualne życzenie możemy oczywiście stworzyć wiele innych wariantów wycieczki, zapraszamy do kontaktu.

UWAGA: Jeśli nie masz grupy, nic straconego nasze biuro przewiduje organizację  kilka razy w roku wycieczek weekendowych z wolnego naboru. Śledź nas na Facebooku